Šláger 12. kola Niké SBL sa skončil úspešnejšie pre Komárno, ich víťaznú sériu nezastavili ani hráči Lučenca. Handlová poskočila v tabuľke na štvrté miesto, v priamom súboji uspela po dramatickej koncovke na palubovke Spišských Rytierov. Zlepšenie tabuľkového postavenia sa podarilo aj Svitu, keď triumfoval nad Interom Bratislava.

BKM Lučenec – BC Komárno 82:85 (19:23, 23:24, 24:20, 16:18)
Lučenec: Bob 24, Zorvan 19, Buie 15, Castlin 9, Maričevič 2 (Johns 8, Bolek 5)
Komárno: Duffy 17, Johnson a Ross-Miller po 13, Gašič 3, Dolník 2 (Djordjevič 23, Balogh 8, Danielič 5, Kádaši 1, Major 0)
TH: 17/12 – 17/15, Fauly: 17 – 18, Trojky: 6 – 8, Rozhodovali: Zubák, Fuska, Karnay

Daniel Sokolovsky: „Je to pre nás ďalšia lekcia, ďalšia príležitosť k vlastnému učeniu sa mnohým novým situáciám. Tím Komárna mal výbornú defenzívu, myslím, že žiadny tím v lige ju nemá tak výraznú. Majú tiež skvelú hernú taktiku. Po prvej štvrtine zápasu sme boli výsledkom trochu prekvapení, v ďalších štvrtinách sme to zvládali. Oni však hrali presne tak, ako sme si to my pýtali. Bol to zápas silných útokov, tlaku a agresívnej defenzívy. Mali sme zopár plánov, ktoré sa nám herne nepodarilo zrealizovať, čo je pre nás zas ďalšou výzvou, z ktorej sa môžeme poučiť a vyskúšať to zas v inom zápase. Táto šialená hra nám ešte ku koncu vďaka našej húževnatosti poskytla potenciálnu príležitosť, ale tá prišla už príliš neskoro. Našim šťastím v tejto dobe je, že nemusíme dlho sedieť a premýšľať nad našou prehrou, ale máme možnosť rýchlo sa pripraviť na ďalší zápas, v ktorom budeme hrať proti Spišskej Novej Vsi. Ten zápas bude pre nás možnosťou obrániť svoju domácu reputáciu.“

Lukáš Bolek: „V prvom rade chcem pogratulovať Komárnu k vynikajúcemu výkonu. Mrzí nás, že sme už tretíkrát v rade prehrali v domácom prostredí. Do zápasu sme išli s tým, že doma nemôžeme púšťať žiadne body. Celkovo to bol ťažký, no divácky určite atraktívny zápas. Bohužiaľ, v prvom polčase sme nehrali dobre, hoci v tom druhom sme náš výkon zlepšili. Škoda, zápas sme nezvládli po našich chybách, čím však nechcem v žiadnom prípade znevažovať dobrý výkon Komárna. Zápas sme mohli rozhodnúť, ale nepodarilo sa nám to. Nehrali sme s takou intenzitou a agresivitou, ako sme chceli. Žiaľ, nepodarilo sa nám nadviazať na to, čo sme vybojovali v Handlovej.“