Po úspešnom vstupe do zápasu sme absolútne nezvládli posledné dve minuty zápasu. Ešte 1:41 pred koncom sme vyhrávali 81:79, no potom prišiel kolabs, straty a fauly z našej strany. Stretnutie sme prehrali 81:88.

BKM Lučenec – Spišskí Rytieri 81:88
(23:20, 25:20, 13:20, 20:28)
Body: Castlin 21, Buie 19 (12 asistencií), Maričevič 12, Bob 10, Zorvan 5 (Johns 10, Bolek 4, Láštic 0)

Daniel Sokolovsky : „V dnešnom zápase som postrehol veľa pozitívnych momentov. Snažili sme sa do hry zapojiť nového hráča, zmeniť niektoré časti herného systému. Chceli sme sa sústrediť na naše kľúčové zručnosti. Od zápasu k zápasu sa snažíme zapojiť do našej hry nové prvky, no niekedy nám akoby unikali tie skôr naučené. V prvom polčase sme hrali dobre, no v druhom polčase sme mali slabšiu defenzívu ako súper. Je pre nás sklamaním, že sme prehrali ďalší domáci zápas, aj keď súperovi chýbalo viacero hráčov. Spišská Nová Ves podala v druhom polčase veľmi dobrý výkon. My sme mali niekoľko možností k tomu, aby sme sa vrátili späť do hry a vyhrali zápas, no nepodarilo sa nám ich využiť. V tejto sezóne sa musíme veľa učiť a zamerať sa zlepšenie našej hry. Najbližšie nás čaká náročný zápas proti Prievidzi, ktorej tím je motivovaný a hladný po víťazstvách.“

Taylor Johns: „Ten výsledok nás veľmi mrzí. Na začiatku sme cítili, že sme schopní vyhrať tento zápas. No akoby sme zabudli na to, že sa hrá celých štyridsať minút, nie len jeden polčas. Žiaľ, aj taký býva basketbal. Teraz si potrebujeme zápas zanalyzovať, poučiť sa z neho, hlavne sa poučiť z druhého polčasu, pretože s výsledkom rozhodne nie sme spokojní. Máme výborný tím a určite sa z toho spoločne dostaneme, poučíme sa a posunieme sa opäť ďalej.“