Takmer sme si nechali ujsť zápas po perfektnej úspešnosti strelby spoza trojkového oblúka. Posledné tri minúty zápasu nám takmer prehrali zápas, no napokon si berieme so Svitu 2 body. Vynikajúci výkon podal Jano Zorvan ale aj Matejovy Siládimu zápasy vo Svite očividne chutia.

Iskra Svit – BKM Lučenec 86:91 (29:29, 19:21, 10:23, 28:18)
Svit: Baldovský 21, Avramovič 20, Mustafica 19, Walton 14, Mokráň 10 (Perič 2, Turza 0)
Lučenec: Zorvan 22, Buie 19, Johns 11, Castlin 7, Bolek 6 (Siládi 18, Láštic a Pruitt po 3, Ancrum 2)
TH: 24/21 – 23/16, Fauly: 22 – 21, Trojky: 3 – 15, Rozhodovali: Tomašovič, Šarišský, Životský

Daniel Sokolovsky: „V prvých troch štvrtinách sa nám darilo najmä v útoku. Ťažíme z jednoduchej ofenzívy, posúvame si loptu, vytvárame si voľné strelecké pozície a keď sa nám to darí, vyzeráme výborne. Naopak, keď začneme hrať jeden na jedného, púšťať sa do driblingov a tlačiť sa do striel, je to zlé. Fanúšikovia museli byť obrovskou podporou pre domácich. Dodávali im energiu a Svit v poslednej štvrtine predviedol comeback. Začalo sa im dariť v koncovke, chytro bránili, využívali naše zlé rozhodnutia a podarilo sa im stiahnuť manko. Vďaka tomu sa však aspoň naučíme zvládať tesné situácie, ktoré v play off určite nastanú, takže toto stretnutie nás v tomto ohľade výborne preverilo.“

Ján Zorvan, hráč Lučenca: „Darilo sa nám v útoku, no obrana nebola, hlavne v prvom polčase, až taká dobrá. Po prestávke sme však v defenzíve a na doskoku zabrali, a prejavilo sa to na náskoku. V štvrtej štvrtine sme už trochu počítali s tým, že je dohraté, veď rozdiel bol, tuším, aj o 18. Presne toto sa nám nemôže stávať, takže sme radi, že sme nakoniec dokázali zvíťaziť. Ku koncu som veril, že vyhráme, ale nebolo mi všetko jedno, veď za tri minúty sme premárnili 13-bodový náskok. Musíme sa tomu vyhýbať, lebo na to môžeme doplatiť.“