Podobne ako pred rokom, tak aj teraz angažoval Lučenec hráča z Get Better Academy. K „pelikánom“ sa pridáva mládežnícky reprezentant Slovenska Michal Vranovič.

Odchovanec seredského basketbalu má za sebou pôsobenie v známej českej akadémii, kde strávil tri sezóny. V predchádzajúcom ročníku pôsobil medzi kadetmi a juniormi, priemerne dával Vranovič v zápasoch cez 10 bodov. Aktuálne sa nachádza v širšej nominácii trénera Danila Rakočeviča na B-kategóriu majstrovstiev Európy do 18 rokov.

„O možnosti pôsobiť v Lučenci som sa dozvedel od pána trénera Ištoka a táto možnosť ma veľmi zaujala. Pôsobil som pod jeho vedením v Seredi. Tiež sa veľmi veľmi teším na tréningy s novým koučom mužov, pánom Poikolom. Počas sezóny sa ako mladý hráč musím zlepšovať vo všetkých činnostiach. Som si vedomý toho, že prechod z mládežníckeho do mužského basketbalu je náročný, ale spravím všetko, čo bude v mojich silách, aby sa mi to podarilo. To je môj hlavný cieľ. Doterajšia komunikácia s predstaviteľmi klubu a s novým trénerom bola veľmi príjemná a vážim si danej možnosti trénovať a hrať za BKM. Teším sa na novú sezónu. Dvojročné pôsobenie v GBA považujem za veľmi dobrú a pozitívnu skúsenosť. Je to veľmi kvalitná akadémia a veľa mi dala tak po basketbalovej, ako aj po ľudskej stránke, za čo všetkým ľuďom v GBA ďakujem,“ vyjadril sa Vranovič k príchodu do Lučenca.