15 Vasilije Kneževič

N:15
#
15
Name
Vasilije Kneževič
Nationality
svk Slovenská republika
Position
Pivot
Výška (cm)
203
Narodený
1. septembra 1996
Vek
27
Vasilije Kneževič (26 r., 203 cm) je reprezentantom Čiernej Hory, najskôr v mládežníckych kategóriách a pred niekoľkými rokmi aj v kategórii mužov. Vyslúžil si to najmä kvalitnými výkonmi v domácej súťaži ako hráč Lovcenu Cetinje, v ktorom patril k najlepším strelcom súťaže. V tomto klube strávil väčšinu svojej doterajšej kariéry, zahral si s ním aj v Balkánskej lige a Jadranskej lige 2. V minulosti si odskočil aj do konkurenčných klubov a tiež do Bulharska.
Predchádzajúcu sezónu začínal opäť v Lovcene, ale napokon sa sťahoval do Ibaru Rožaje. Kneževič patril k lídrom tímu, o čom svedčia jeho priemerné zápasové čísla – 16,2 bodu, 5,8 doskoku a 2 asistencie. V nadnárodnej Balkánskej lige ich mal ešte o čosi vyššie – 16,9 bodu, 6,8 doskoku a 1,8 asistencie.
Vasilije Kneževič: „O Lučenci som počul, že je to dobrý klub a má skvelých fanúšikov, čo je pre nás hráčov dôležité. Tiež som dostal pozitívne referencie o lige. Moje ciele sú vždy najvyššie, to je jedno, kde a za koho hrám. Chcem bojovať o najvyššie méty a urobím všetko, aby sa mi to s mojimi spoluhráčmi podarilo.“
Video s highlightami:

Related Players