Zápas momentálne asi dvoch najlepších družstiev extraligy pre mňa osobne nepriniesol pekný basketbal, bol to skôr bojovný zápas a zároveň duel dvoch polčasov. Buie 22, Castlin 19, Maričevič 9, Bob 7, Bolek 6 (Zorvan 13, Jackuliak 6)

V tom prvom aj napriek krátkemu výpadku jasne dominovali domáci. Hostia akoby prespali úvod stretnutia, o čom svedčí aj úspešná trojbodová strela Buieho po odohratých ôsmich sekundách zápasu. Následne prvé dve minúty nedokázali reagovať na rýchlu hru domácich a prehrali tento úsek hry 4:9. Patrioti potom premenili Dávidom Abrhámom dve ťažké strely spoza oblúka a otočili skóre vo svoj prospech. Šnúrou 10:0 odskočili domácim na 12:7. Lučenčania však opäť reagovali a svojou typickou rýchlou hrou plnou rýchlych protiútokov, prienikovou hrou po jednej, dvoch clonách atakovali kôš spolu s trojkovou streľbou a otočili skóre späť vo svoj prospech na 23:18. V 6 minúte zvýšil trojkou Buie na 38:28, keď trestal hru hostí, ktorí v tomto momente hrali komplikovaný basketbal, keď sa miesto jednoduchých striel snažili posunúť loptu podľa ich názoru lepšie stojacemu spoluhráčovi a zbytočne ju strácali. Domáci úspešnými trojkami chyby trestali a odskočili súperovi na 13 bodový polčasový rozdiel.

Vstup do tretej časti hry mali lepší Levičania, ktorí zmenili svoju hru. Začali hrať dôslednejšie útočné systémy, dokázali si vytvoriť otvorené strely, nedokázali však tieto pozície premieňať. Postupne však začali čoraz častejšie využívať situáciu pick’n’roll s Borisom Bojanovským, ktorý buď agresívne smečoval loptu do koša, alebo tým, že na seba stiahol obrancov domácich, vyhadzoval loptu na voľných spoluhráčov na obvode. Tým štýlom hostia postupne znížili náskok domácich a postupne sa vrátili do zápasu. Na rovinu však treba povedať, že vo veľkej miere im k tomu dopomohli aj lučeneckí basketbalisti svojou nedisciplinova­nosťou. V tejto časti hry urobili tri útočné fauly, vďaka čomu sa sami obrali o možnosť skórovať a keď k tomu pridáme aj zbytočné straty, výsledkom toho bola pre domácich katastrofálna tretia štvrtina v pomere 9:27.

Úvod poslednej časti hry bol rovnaký ako tretia desaťminútovka. Hostia rozoberali aj naďalej obranu domácich akciami pick’n’roll, naviac začalo padať spoza oblúka Lacymu, ktorý premenil 3 trojbodové strely a náskok Patriotov narástol na 72:64. Od tohto okamihu domáci začali hrať agresívnejšie a podarilo sa im znížiť skóre na 72:74, naviac prinútili Šimona Krajčoviča k štvrtému faulu a zdalo sa, že toto bude smerovať k obratu. Hostia sa však upokojili a rozumnou hrou spolu s premieňaním trestných hodov si držali domácich od tela a zobrali si späť víťazstvo, o ktoré prišli doma poslednou strelou.

Viem, že lučeneckí basketbalisti mali zdravotné problémy a chýbali im hráči, ktorí by reálne zasiahli do hry a pravdu povediac, po tom ako som ich po víťazstve v Leviciach pochválil za to, ako agresívne a rýchlo hrali, teraz som bol trocha sklamaný, že som odvtedy nevidel nejakú nadstavbu. Dnes to bolo iba o rýchlych protiútokoch a streľbe za tri body. Obávam sa, že v play-off toto nebude stačiť. Treba však povedať, že do play-off je ešte ďaleko a tréneri majú čas pracovať na svojich filozofiách a pripraviť družstvá práve na túto časť sezóny.

Zdroj: basket.zoznam.sk

Daniel Sokolovsky: „Bol to zápas dvoch jednoznačných polčasov. V prvom sme diktovali tempo, boli sme agresívni, mali sme úspešnú streľbu. Proste, prvú polovicu sme zvládli my a súper robil chyby a v druhej polovici zápasu to bolo presne naopak. Chýbala nám jasná komunikácia, robili sme malé chyby, z ktorých sa teraz môžeme učiť a napredovať. O tom je táto sezóna. Samozrejme, je náročné dokončiť zápas bez jedného pre tím dôležitého hráča, pretože to malo dopad na zvyšný priebeh duelu. Aj napriek tomu, že sme mali v závere ešte príležitosti, nedokázali sme ich využiť. Aj ja som mohol niektoré veci zmanažovať lepšie, hlavne v dvoch posledných štvrtinách. Do polčasu sme inkasovali len 35 bodov, no potom sme to akoby vzdali a v druhej polovici zápasu sme dostali vyše 50 bodov. Tie body získal súper po našich jednoduchých chybách, na ktorých vieme popracovať. Teraz sa potrebujeme pripraviť na zápas proti Interu.“

Lukáš Bolek: „V prvom rade gratulujem Leviciam k zaslúženej výhre. Dovolím si povedať, že tento zápas sme si prehrali my sami našimi chybami a našou nedisciplinovanosťou v druhom polčase. Tak, ako sme v prvom polčase hrali ukážkovo v obrane i útoku, to sa nám v druhom polčase vôbec nedarilo. Súper nás vyhodil z rytmu, potom už bolo náročné sa doňho vrátiť, aj keď sme sa o to pokúšali. Bohužiaľ, nestačilo to. Ideme ďalej, bojujeme. V piatok nás čaká ďalší náročný domáci zápas proti Interu. Mrzí nás, že tu nemôže byť toľko fanúšikov, koľko by za iných okolností mohlo byť. Týmto sa však chceme poďakovať všetkým tým, ktorí sem prídu a vytvoria aspoň nejakú atmosféru, pretože to robíme pre nich.“

Daniel Sokolovsky: „Basketbal je občas veľmi jednoduchá hra, či dáš alebo nedáš. V kritických momentoch premenili strely, my sme ich nepremenili. Ak sa chcete vrátiť do zápasu a vyhrať proti tak kvalitnému tímu, tak potrebujete vo svoj prospech mnoho faktorov. Stojíme si za slovami zo začiatku sezóny. Z každého zápasu sa dá niečo zobrať. Je škoda, že sme nepotešili našich fanúšikov, po takmer mesiaci sme hrali doma. Cítili sme od nich energiu, vďaka ktorej sme sa vrátili do zápasu. Využijeme to v príprave na Inter, kedy verím, že ich už potešíme,“

Daniel Sokolovsky: „Bola to kombinácia faktorov. Často zlá komunikácia v obrane, nepremenenie otvorených strel. Levice kapitalizovali z voľných pozícií. Niektoré situácie a taktické veci som asi zle zmanažoval, z druhého polčasu si môžem zobrať veľa. Sú tam však aj pozitíva, najmä z prvého polčasu. Sme mladý tím, ja som mladý tréner, spoločne rastieme od zápasu k zápasu,“

Zdroj: basketliga.sk