Bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska si počas svojho doterajšieho pôsobenia v Lučenca vypracoval stabilnú pozíciu pod každým z doterajších trénerov a s podobnou ambíciou bude nastupovať aj do ďalšieho ročníka v Niké SBL.

V uplynulom ročníku odohral 31 stretnutí, priemerne v nich mal 3,5 bodu, 1,4 doskoku a 1,3 asistencie. Rákai je prvým menom v hráčskej skladačke nového trénera “pelikánov” Pietiho Poikolu. “Páči sa mi vízia s mladými hráčmi, čo dosť zavážilo pri mojom rozhodovaní. Lučenec je basketbalové mesto a beriem ho ako druhý domov. Verím, že vybudujeme skvelý kolektív a budeme hrať taký basketbal, ktorý sa bude páčiť ľudom a takisto aj nám,” vyjadril sa Rákai k pokračovaniu v Lučenci.

Aké sú tvoje očakávania od nadchádzajúcej sezóny?

Moje očakávania na ďalšiu sezónu sú podobné ako na tú predošlú. Základ je, aby sa vytvoril dobrý kolektív a myslím si, že od toho sa bude odvíjať všetko ďalej. Určite by bolo skvelé, keby sme sa dostali do play-off a tam sa už potom uvidí.

V čom by si sa chcel individuálne zlepšiť oproti minulej sezóne?

V ďalšej sezóne by som chcel napredovať ako rozohrávač aj ako líder. Od seba očakávam stále najviac a snáď sa mi to podarí pretaviť na ihrisko.

Začal si už s individuálnou prípravou na novú sezónu a vieš priblížiť, ako vyzerá?

Áno, začal som trénovať v strede mája. Väčšinou sú to dvojfázové tréningy v podobe posilňovne a streleckého tréningu.

Čo hovoríš na angažovanie nového trénera Poikolu?

Teším sa na spoluprácu s ním, mal som už príležitosť sa s ním rozprávať a úprimne sa teším na ďalšiu sezónu.

Aký odkaz by si chcel poslať fanúšikom BKM Lučenec?

Fanúšikom BKM Lučenec by som chcel odkázať, že s chalanmi urobíme všetko preto, aby boli s nami spokojní. Budeme bojovať a neviem sa dočkať, kedy sa opäť stretneme v Aréne!