Fanúšikovia lučenského basketbalu, pripravte sa! Už 21. septembra 2024 odštartuje nová sezóna Niké Slovenskej basketbalovej ligy úvodným kolom. Hneď v prvom zápase sa náš tím stretne s úradujúcim majstrom z Levíc na ich palubovke. Na domácej pôde privítame súpera o štyri dni neskôr, 25. septembra 2024 (v stredu), kedy sa odohrá náš prvý zápas proti Handlovej. Potvrdiť vašu účasť môžete už teraz

Slovenská basketbalová liga vstupuje do novej sezóny s rozšírením na 10 tímov. Nováčikom sú Nitra Blue Wings, ktorí sa po boku skúsených družstiev pobijú o titul v základnej časti hranom štvorkolovo. Víťazi štvrťfinále, semifinále a finále sa potom stretnú v napínavých sériách na tri víťazné zápasy, aby korunovali majstra Niké SBL pre sezónu 2024/2025. Bronz si odnesie tím s lepším umiestnením po základnej časti.

Posledný tím po základnej časti sa však nevzdáva bez boja. Čaká ho barážový dvojzápas s víťazom prvej ligy, aby si vybojoval miestenku do nasledujúceho ročníka. Prvá polovica základnej časti zároveň poslúži ako kvalifikácia na Česko-slovenský pohár, ktorý sa odohrá v polovici februára 2025 v Bratislave. Turnaj privíta štyri najlepšie slovenské tímy po 18. kole a štyri najsilnejšie družstvá z Čiech.

BKM Lučenec nastúpi v základnej časti do 36 zápasov:

  • 18 domácich zápasov: Polovicu z nich odohráme cez víkendy, aby ste si basketbal vychutnali naplno!
  • Prvý zápas proti Nitra Blue Wings: 19. októbra 2024 sa stretneme s nováčikom ligy.
  • Najviac domácich zápasov: V novembri 2024 a marci 2025 sa tešte hneď na 4 domáce zápasy!
  • Najmenej domácich zápasov: V septembri odohráme len jeden domáci zápas.

Rozpis všetkých zápasov BKM Lučenec vám čoskoro prinesieme na našich stránkach.
Nezabudnite nás sledovať a povzbudiť náš tím v boji o víťazstvo!