Jeden z najperspektívnejších slovenských hráčov Niké SBL zostáva súčasťou Lučenca! V Športovej hale ARENA sa aj naďalej môžete tešiť na Mateja Siládiho.

O služby 23-ročného krídelníka bol po úspešnej sezóne záujem z viacerých konkurenčných klubov, ale Siládi napokon prejavil vernosť lučeneckým farbám. Súčasťou BKM je od roku 2020, v nedávnom skončenom ročníku naplno preukázal svoje basketbalové kvality.

Na palubovke patril k lídrom tímu, čo dokazoval priemerom takmer 10 bodov a 4 doskokov na stretnutie. V štatistike trojbodovej streľby patril k najlepším hráčom súťaže a dokonca sa dostal do širšieho výberu reprezentácie Slovenska. Okrem toho ho vyhlásili za najlepšieho slovenského hráča do 23 rokov druhej štvrtiny základnej časti.

Aj v ďalšom ročníku v drese Lučenca by chcel potvrdiť svoj herný vzostup a na palubovke patriť k lídrom tímu.  “V Lučenci zostávam, nakoľko mám podpísanú zmluvu na dva roky a taktiež mám pred sebou posledný rok štúdia na vysokej škole. Myslím, že táto sezóna bude zaujímavá, máme nového, podľa toho čo som počul, kvalitného trénera a teším sa na to. Od začiatku verím, že budeme výborná partia v tíme a budeme tvrdo pracovať, aby sa výsledky zlepšili a hrali sme dobrý basketbal. Verím, že  aj čoraz viac fanúšikov sa vráti do haly a budú nám pomáhať tak, ako doteraz, lebo si myslím, že minulú sezónu to tak bolo. Na novú sezónu sa teším a uvidíme, čo nám prinesie,” uviedol Siládi k pokračovaniu s “pelikánmi”.

Vedeniu klubu a novému trénerovi Pietimu Poikolovi sa tak podarilo obsadiť ďalšie miesto na súpiske. Okrem Siládiho pokračuje v Lučenci Filip Rákai a zatiaľ prvou letnou posilou je americký rozohrávač Mason Harrell.