4 Matúš Skubeň

N:4
#
4
Name
Matúš Skubeň
Nationality
svk Slovenská republika
Position
Krídlo
Narodený
18. septembra 2023

Lučenec dá v novom ročníku výrazný priestor mladým Slovákom. Do čoraz rozrastajúcej partie sa pridáva 22-ročný krídelník Matúš Skubeň.

Bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska odišiel v skorom veku za slovenské hranice, najskôr naberal skúsenosti GBA LIONS Jindřichův Hradec. V roku 2020 sa rozhodol vyskúšať univerzitnú súťaž v Amerike, dva roky pôsobil na škole Northern Oklahoma College Enid.

V novembri 2022 debutoval v Niké SBL, keď sa dohodol na kontrakte s MBK Baník Handlová. Skubeň napokon odohral 18 stretnutí, priemerne v nich mal na svojom konte 3,3 bodu a 1,1 doskoku. „Rozhodol som sa pre Lučenec, pretože ma oslovili a táto sezóna ponúka mladým hráčom viac priestoru, čo ma veľmi zaujalo. Som nesmierne rád za túto príležitosť, ktorú mi ponúkajú ako mladému hráčovi v mojej basketbalovej kariére. Mojím hlavným cieľom v tejto sezóne je pomôcť tímu dosiahnuť čo najlepšie výkony a čo najviac úspechov. Moje hlavné ciele sú tvrdá práca a víťazstvá, chcem sa s tímom dostať čo najďalej. Verím, že tímová spolupráca nás posunie vpred a spolu s podporou fanúšikov nám dodá motiváciu na dosiahnutie čo najlepších výsledkov. Mojím cieľom je účasť v play off, keďže minulý rok sa nám to s Handlovou nepodarilo. Z nového angažmánu v Lučenci som nadšený a plný očakávaní v nové výzvy, ktoré nás čakajú,“ povedal Skubeň k letnému prestupu.