1 Jared Sherfield

N:1
#
1
Name
Jared Sherfield
Nationality
usa Spojené štáty
Position
Krídlo
Narodený
18. septembra 2023

Vedenie Lučenca začalo loviť v zámorských vodách pri skladaní tímu na nadchádzajúci ročník Niké SBL. Útočný potenciál prichádza k „pelikánom“ plniť 23-ročný Američan Jared Sherfield.

Nový prírastok na súpisku BKM je schopný so svojimi 198 cm hrať na viacerých postoch, čo dodá lučeneckej hre variabilitu a využiteľnosť v hre. Pre Sherfielda to bude štart do profesionálnej kariéry, doteraz má za sebou dvojročné pôsobenie na univerzite Tennessee Tech a tri roky bol súčasťou univerzity Lander.

Vysoké zápasové priemery, v sezóne 2022/2023 konkrétne 12,7 bodu, 6 doskokov, 1,9 asistencie a 1,1 zisku, mu viackrát vynieslo miesto medzi najlepšími hráčmi konferencie PeachBelt. Na tieto čísla by rád nadviazal teraz v Lučenci. „Som vďačný za to, že dostávam možnosť hrať profesionálne basketbal a navždy budem za to vďačný. Môj agent a bývalý tréner si myslia, že Lučenec je najlepšie miesto na odštartovanie mojej kariéry a už sa neviem toho momentu dočkať. O Slovensku som počul dobré veci. Moje očakávania od sezóny sú jasné, vyhrávať zápasy a trofeje. Čo najskôr bude potrebné vybudovať tímovú chémiu, aby sme boli pripravení na každého súpera. Ak mám hovoriť za seba, chcem zlepšovať svoju hru, aby som pomohol Lučencu k víťazstvám, robil radosť úžasným fanúšikom a komunite, o ktorej som počul len tie najlepšie veci,“ uviedol Sherfield k podpisu zmluvy s Lučencom.