6 Jakub Jozef Ištok

N:6
#
6
Name
Jakub Jozef Ištok
Nationality
svk Slovenská republika
Position
Krídlo
Narodený
18. septembra 2023

Lučenec pokračuje v omladzovaní tímu a v dávaní príležitosti mladým slovenským hráčom. Najnovšou posilou „pelikánov“ je 19-ročný krídelník Jakub Jozef Ištok.

 

Pred odchovanca seredského basketbalu to bude premiéra v Niké SBL, doteraz pôsobil v neďalekom Česku. Za sebou má pôsobenie v Prostějove a od sezóny 2021/2022 bol súčasťou GBA Lions Jindřichův Hradec. V juniorskej súťaži mal priemer cez 5 bodov na zápas, priestor postupne dostával už aj medzi mužmi. Teraz sa mu v Lučenci otvára priestor na jeho basketbalový rozvoj.

„Z viacerých dobrých ponúk som si vybral práve Lučenec, pretože verím vedeniu klubu, že aj v takto náročných a ťažkých regionálnych podmienkach, dokážu pre Lučenec zachovať basketbal. Pre novotvoriaci sa tím je to veľká výzva a šanca ukázať svoj potenciál a schopnosti. Ďalším faktorom môjho rozhodnutia bola blízkosť môjho brata a otca, obaja momentálne pôsobia v Lučenci. Verím, že spolu s lučeneckými fanúšikmi navodíme dobrú atmosféru, zažijeme množstvo skvelých a zaujímavých momentov, ktoré nám prináša táto prekrásna hra,“ prezradila najnovšia akvizícia Lučenca.