Dominantný výkon v obrane aj v útoku a skvelá trojková kanonáda 👌 proti Spišskí Rytieri! Budete zajtra držať palce?

Spišskí Rytieri odštartovali Final Four Slovenského pohára 6 bodmi v rade, ale Lučenec najmä vďaka Bolek zareagoval 8-bodovým úsekom. Obhajcu ťahal v úvodných minútach Stevanovič a kolektívnejší výkon. Veci sa postupom času začali vyvíjať lepšie pre Lučenec. Dostal sa k svojej ofenzívnej hre a dobrá streľba za tri body ich dostala do vedenia. V koncovke vybojoval Buie vedenie 22:17 po úvodnej časti hry pre hostí. „Pelikáni“ mali famózny záver prvej a štart do druhej štvrtiny, celkovo zaznamenali 21 bodov v rade, čím ukázali na palubovke jasnú dominanciu. Morsell ukončil strelecké trápenie Rytierov po takmer 4 minútach, celkovo z toho bolo 7 bodov za sebou. Veci sa však následne dostali pre Lučenčanov do normálu, mali už dostatočnú sebavedomie a odzrkadlilo sa to aj na polčasovom skóre – 53:34.

V druhom polčase sa družstvá pomalšie rozbiehali, opäť sa dianie vrátilo k ofenzívnejšiemu poňatiu. Tentoraz z toho trochu viac profitovali Rytieri, menším náporom donútili Lučenec k oddychovému času. V 5. minúte prehrávali už len o 10 bodov – 47:57. Lučenec sa zase raz prebudil k trojkovej kanonáde, získal ňou výraznejšiu bodovú pohodu. V jednej chvíli viedol aj o 20 bodov. Do poslednej 10-minútovky išiel s pohodlným 19-bodovým „vankúšom“ – 75:56. Záverečná štvrtina bola v znamení lučeneckej exhibície, náskok navýšili až na 30 bodov. Spišiaci sa nezmohli už na žiaden odpor, postupne sa rozlúčili s obhajobou víťaznej trofeje.

Spišskí Rytieri – BKM Lučenec 72:102 (17:22, 17:31, 22:22, 16:27)

Rytieri: Stevanovič 21, Morsell 14, Gavrilovič 10, Dennis 8, Richardson 7 (Hlivák a Židzik po 4, Antoni a Baťka po 2, Krajňák 0)

Lučenec: Castlin 20, Bolek a Buie po 15, Zorvan 12, Johns 10 (Pruitt 17, Ancrum 12, Grenda a Láštic 0)

TH: 11/7 – 14/10, Fauly: 16 – 15, Trojky: 3 – 18, Rozhodovali: Zubák, Šarišský, Karniš

Daniel Sokolovskya: „Bol to kolektívny zápas. Mojim hráčom som povedal, že tvrdí a fyzickejší tím vyhrá. Neviem, či toto stretnutie bolo týmto prípadom. Mali 15 útočných doskokov, čo je trochu sklamanie, ale my sme strieľali extrémne dobre. Rôzni hráči vyskočili na našej strane pri 4-zápasovej víťaznej sérii. Mali sme 25 asistencií, 14 strát, čiže celkovo vybalansovaný kolektívny výkon v našom podaní. Udržali sme ich na 72 bodoch, čo je veľmi dôležité. V tretej štvrtine sme trochu stratili koncentráciu v defenzíve, uspokojilo nás asi 19-bodové vedenie. Ale potom sme sa vrátili k našej hre. Dobrý prvý krok v našom podaní.“

Lukáš Bolek: „Gratulujem nám všetkým, pretože si myslím, že sme si zaslúžili. Išli sme do stretnutia s tým, že sme s nimi trikrát po sebe prehrali (poz. liga a Federálny pohár). Určite sme boli namotivovaní, mali sme im čo vracať. Vedeli sme, že tento duel bude ťažký. Aj keď to skončilo o 30 bodov, tak zápas nebol vôbec jednoduchý, pretože Spišiaci sú obhajcom titulu a Slovenského pohára. Bolo vidieť párkrát snahu, ale dokázali sme reagovať. Som rád, že sa nám to podarilo.“